Program Gartnerkongressen 2016

bildegalleri-til-hjemmeside-uten-logo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fredag 11. november 2016
09:30 Kaffe og registrering
10:00 Utstillingene åpner
11:00 Lunsj
12:30 Offisiell åpning av Gartnerkongressen 2016
13:00 Landbruks- og matminister Jon Georg Dahle
13:20 Politiske trender og råvarepriser v/ Christian Anton Smedshaug
13:50 Grønn konkurransekraft v/ Per R. Sandberg, Regjeringens ekspertutvalg for grønn konkurransekraft
14:20 Pause
15:00 Industriens foredling av norsk frukt og grønt v/ Findus, Norrek, BAMA Industri og Smaken av Grimstad
15:45 Presentasjon av utstillere
16:15 Pause med mat fra BAMA Industri
17:00 NorgesGruppen satser på norsk frukt og grønt v/ Runar Hollevik, konsernsjef NorgesGruppen
17:20 Lansering av Grofondet v/ Alvhild Hedstein, leder Grofondet
17:50 Kulturgruppesamlinger
20:00 Middag
 
Lørdag 12. november 2016
Fra kl 07:00Frokost
09:00 Morgenunderholdning med Terje Sporsem
09:30 Motivasjonsforedrag: Det er meg det kommer an på v/ Gyrid Beck Solberg
10:15 Pause
10:45 Bekjennelser fra en balkong-bonde v/Yngve Ekern
10:05 Landbrukets ØKO-løft: Felles innsats for økt økologisk produksjon i Norge v/ Aina Bartmann og Aud Mari Folden
11:30 Forebyggende plantevern v/ Kari Bysveen fra Foregangsfylke økologiske grønnsaker
11:50 Lunsj
13:00 De langsiktige trendene i grøntmarkedet v/ Runar Døving
13:30Utviklingstrekk i frukt- og grøntmarkedet v/ Rune Flaen, administrerende direktør i BAMA Gruppen
14:00 Kort og Godt, BAMA Storkjøkkens satsing på opprinnelse og historiefortelling v/ Harald Osa og Ingebjørg Hjortdahl
14:20 Pause
14:45 Prosjekt Asterix – Norsk robot endrer kampen mot ugress i grøntsektoren v/ Øyvind Overskeid
15:05 Presisjonslandbruk- mer enn bare å kjøre rett v/ Mattias Andersson og Tron Anders Strømstad
15:25 NORGROs faglige time v/ Arne Gillund med flere
–          Fusarium i kepaløk v/ Arne Gillund
–          Stengelråte i potet v/Ole Morten Nyberg
–          Vekstfremmende og plantestyrkende midler v/Gabriela Lundberg
–          Organisk gjødsel og nytteorganismer v/ Silje Stenstad Nilsen
–          Rotsjukdommer i bærvekster v/ Tor Kjetil Kongsrud
–          Dekkemateriale v/ Henrik Stenberg
16:10 Pause med enkel servering
16:50 Utvikling i Gartnerhallen v/ Anders Nordlund, styreleder i Gartnerhallen
17:25 Fremtidsoptimisme, muligheter, gründerskap v/ Harald Sve Bjørndal og Per Arne Hoppestad

19:30 Aperitiff og festmiddag med toastmaster Terje Sporsem

TAKK TIL VÅRE SPONSORER:
bama-logo-rgb_stor peterson_packaging_v_cmyk_staende norgesgruppen-midlertidig
scan-pack-klippet norgro-logo vefi-logo
t-a-elektronikk

log-det-spirer-og-grordatavaxt-til-nettsida

nnz-logojordplan

 

yara-logo

norrek-midlertidig

 

ifco-logo

strand-unikorn

 

lexit

7sense-logo-m-trademark

 

landbruksforsikring

matmerk-midlertidig

 

 Myhrene_logo_blad copy  nlr-midlertidig  savicon
bye-klippet

smaken-av-grimstad-til-nettsida

 

 bwl-logo-klippet

sorlandschips-til-nettsida

norsk-gartnerforbund-midlertidig

findus-til-nettsida